Türk dostu gazeteci duyurdu: PKK’nın varlıkları donduruldu

Terör örgütü PKK ile bağlantısı olan Japonya’da bulunan Kürtlerin Newroz bayramında PKK’yı övdüğünü belirten Japon gazeteci Takaaki Ishii, 8 Mayıs’ta Japon Meclisi’nde PKK meselesi ele alındığını duyurdu.

JAPONYA’DAN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Japon hükümetinin PKK’nın varlıklarını donduran yasayı onayladığını söyleyen Ishii, PKK’nın faaliyetlerinin durdurulması için Türkiye ile Japonya’nın iş birliği içinde olması gerektiğini vurguladı.

Ishii, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Japon dostlarımıza. 8 Mayıs’ta Japon Meclisi’nde PKK meselesi ele alındı. Japonya’da yaşayan Kürtlerin Newroz bayramında PKK’yı övdüğü, PKK bayrakları salladığı ve askeri şarkılar söylediği ortaya çıktı. Japon hükümeti PKK’nın varlıklarını donduran yasayı onayladı. Dışişleri Bakanı Yoko Kamikawa da PKK’nın izlenmesi gerektiğini belirtti. Türkiye-Japonya işbirliğiyle PKK’nın faaliyetlerini durduralım.”

“JAPONLARA ÖLÜM”

Terör örgütü Japonya’daki yapılanma faaliyetlerini sürdürüyor. Söz konusu durumdan rahatsız olan Japon halkı, terör örgüt sempatizanlarına karşı miting gerçekleştirdi.

Japon halkı, ülkelerindeki terör örgütü PKK yapılanmalarına karşı büyük çaplı protesto düzenledi. Buna karşılık olarak terör örgütü PKK sempatizanları ise Japon halkını hedef alan sloganlar attı.

“Kürt-Japon Kültür Derneği” adı altında faaliyetlerini yürüten terör örgütü sempatizanları, “Tımarhaneye gidin” ve “Japonlara ölüm” şeklindeki sloganlarla hakaret ve tehditlerde bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir